• Home
  • Saage tuttavaks: Finestmedia stipendiaat Tanel Tallo

6. detsembril toimunud Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi pidulikul aktusel anti üle tänavused stipendiumid, mille mahuks kujunes kõigi rahastajate toel rekordilised 288 000 eurot. Finestmedial oli suur rõõm anda kõva käepigistus ja 2000-eurose stipendium üle TalTechi informaatikatudengile Tanel Tallole, kelle teekonda tipparendajaks meil on au hoogustada.

Tanel oli üks neist 670 taotlejast, kes tänavu enam kui 100 erineva rahastaja väljapandud stipendiumile kandideeris. 

Initsiatiivikus on viinud kaugele

Taneli kogemus arendajana on vaatamata tema noorusele tõepoolest muljetavaldav – ta on saanud käe valgeks paljudes rohkem ja vähem tuntud algatustes ning kommenteeris hiljuti üht oma projektidest isegi Aktuaalse kaamera uudistesaates.   

„Minu teekond tehnoloogiamaailmas ja kirg arendamise vastu käivitus ammu enne mu akadeemilise karjääri algust, kuid esimese suurima eduelamuse sain, kui hakkasin Tudengivormeli Tallinna võistkonna liikmeks. Sel aastal edutati mind isejuhtiva sõiduki alammeeskonna juhtivarendajaks, kus mul on olnud au juhtida meeskonda, kes suutis arendada maailma parima isesõitva tudengivormeli,“ räägib Tanel. 

Finestmedia stipendiaat paistis silma ka oma initsiatiivikusega ja sooviga jagada oma kogemusi ja oskusi endast nooremate IT-huvilistega. Ta asus kohe pärast gümnaasiumi lõpetamist õpetama Codesters.clubis, mis pakub gümnaasiumiõpilastele tehnoloogiaharidust kooliprogrammi osana. Ta osales Tallinna rohelise pealinna rahvakogu töös, on kaasa löönud häkatonidel nagu Taibutalgud, kus ta lõi oma meeskonnaga lawlocater.com lahenduse. Seda saavutuste nimekirja võiks tegelikult veel pikalt jätkata. 

Taneli kinnitusel kandideeris ta Finestmedia stipendiumile, sest tundis, et see on ettevõte, millega ta soovib tulevikus koostööd teha. „Vaadates Finestmedia tegevust näen natuke iseennast – tahan olla osa ettevõttest, mis töötab samasuguste eesmärkide nimel nagu mina, aga suuremas mahus. Mul oleks hea meel panustada oma tehniliste oskuste, probleemide lahendamise võime ja pühendumisega süsteemide loomisesse, mis pakuvad lahendusi igapäevaprobleemidele,“ selgitas ta. 

Kas tulevane meeskonnaliige?

Finestmedia stipendiumile kandideeris ühtekokku 14 noort IT-tudengit. Võitja valis komisjon, kuhu kuulusid ettevõtte personalijuht Kadri Lepik, värbamispartner Kati Hink, FinestSolutions valdkonnajuhid Anneli Undrest ja Lauri Esko ning FinestDevelopment valdkonnajuhid Ulvi Olivares Kaiva ja Raivo Rang. Kati Hink nentis, et stipendiumi pälvinud Tanel paistis nii oma motivatsioonikirjas kui ka tutvumisüritusel silma julge pealehakkamise ja „kastist välja“ mõtlemisega. 

„Möödunud aasta tagasisides toodi eriti positiivselt välja Finestmedia korraldatud kandidaatide tutvumisüritust, mistõttu otsustasime muuta selle ürituse traditsiooniks ning kohtusime ka tänavu kõigi kandideerinud noortega. Ühelt poolt andis see võimaluse kandidaatidega lähemalt tutvuda, neile küsimusi esitada, testida nende lähenemist erinevatele probleemidele. Samas oli ka tudengitel põnev saada põhjalikum ülevaade meie ettevõtte tegemistest, kohtuda meie inimestega, kogeda meie hubaselt sooja õhkkonda,“ rääkis stipendiaate hinnanud Kati. 

Kuigi stipendium on mõeldud ennekõike andekate tudengite õppetöö toetamiseks, tundis Kati enda sõnul kandidaatide avaldusi hinnates ja nendega tutvumisüritusel suheldes kohe ära need noored talendid, keda ta näeks lähiaastatel ka Finestmedia ridades töötamas.

„Iga Finestmedia tiimiliige on ühel või teisel moel unikaalne, samas ühendab meid kõiki soov töötada mõnusalt sõbralikus õhkkonnas, kus iga nägu koridoris on nagu ammune tuttav ning alati saab loota asjalike kolleegide toele. Kandidaatide seas oli noori, kelle puhul oli selge, et nad väärtustavad samu põhimõtteid, mis meie tiimis olulisel kohal on – mul on hea meel, et saime ühele just sellisele noorele inimesele tema elukutse omandamisel toeks olla,“ sõnas Kati.

Panus tuleviku tööjõudu

Kati kinnitusel plaanib Finestmedia ka tulevikus IT-tudengeid stipendiumiga toetada. „TalTechi Arengufondi panustades saame olla tulevaste IT-ekspertide vaateväljas kui ettevõte, kus viiakse ellu vastutusrikkaid projekte ning kus on võimalik pidevalt nii IT-eksperdina kui soovi korral ka juhirollis kasvada. Mida aktiivsemalt suhtleme tänaste tudengitega, seda atraktiivsemad oleme me tuleviku IT-talentide silmis,“ selgitas ta.

Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi juhataja Elinor Tomingu sõnul kasvas võrreldes eelmise sügisega nii Arengufondi kaudu välja antavate stipendiumite maht kui ka suurus märkimisväärselt. Ta tänas asutuse pressiteates ettevõtteid ja eraisikuid, kes ka majanduslikult keerulisematel aastatel läbi tehnikaülikooli arengufondi üliõpilasi toetavad. 

„Iga panus loeb, et Eesti majanduse mootor jätkuvalt vuriseks ning saaks piisavalt kütet uute lahenduste ja innovatsiooni loomiseks,“ märkis Toming. „Mul on hea meel, et järjest enam vilistlasi leiavad tagasitee ülikooli juurde just läbi koostöö – mentorlus, stipendiumid ja külalisloengud,“ lisas ta.