• Home
  • Finestmedia juhatuse esimeheks saab Jan Urva

Eesti kapitalil põhineva IT-ettevõtte Finestmedia juhatuse esimees Priit Penjam taandub ettevõtte igapäevajuhtimisest ning annab ametikoha üle Finestmedia senisele juhatuse liikmele Jan Urvale. Priit Penjam siirdub juhtima ettevõtte nõukogu tegevust. 

„Jan on juba paar aastat faktiliselt Finestmedia Eesti meeskonda igapäevaselt juhtinud. Ta on kujundanud Finestmediast tõeliselt mõnusa ja muheda õhkkonnaga töökoha, kus inimesed alustavad iga päev oma tööd hea tujuga ning tunnevad, et nad on hoitud ja väärtustatud. Minu taandumine juhatuse esimehe ametikohalt ning teatepulga üleandmine Janile on igati loomulik asjade käik ning mul pole kahtlustki, et ettevõte ja meie ühtehoidev meeskond on väga heades kätes,“ sõnas Finestmedia senine juhatuse esimees Priit Penjam.

Juhatuse esimehe kohale asunud Jan Urva sõnul on tema peamiseks eesmärgiks juba aastapäevad tagasi käivitatud Finestmedia äristrateegia elluviimine. “Oleme sellel teekonnal tänaseks mõnusa hoo sisse saanud ning üht-teist ka saavutanud. Minu ambitsioon on, et Finestmedia saaks meie tegevusalal kvaliteediliidri sünonüümiks ning et lähtuksime kõigis oma tegemistes ennekõike väärtusloome ideaalist,” sõnas Finestmedia juht. 

Tema sõnul on Finestmedia enam kui kahe aastakümne jooksul saanud tuntuks kui usaldusväärne partner riigi infosüsteemide arendamisel. “Oleme selle aja jooksul kogenud õnnestumisi ja õppinud ebaõnnestumistest, kuid alati lähtunud põhimõttest, et täidame võetud kohustused kvaliteetselt ning oleme klientidele partneriks ja mõttekaaslaseks pikemal teekonnal, kui pelgalt ühe projekti teostamine. Jääme nendele põhimõtetele truuks ka edaspidi, kuna see on osa meie DNA’st,” sõnas ta. 

Samas on viimased aastad ja kriisid tema sõnul väga selgelt näidanud, et ka paljud erasektori ettevõtted vajavad oma konkurentsivõime tõstmiseks olemasolevate IT-süsteemide kaasajastamist või päris uute võimekuste loomist. 

“Seetõttu võtame oma strateegia osana riigisektori kõrval suurema fookuse erasektorile. Soovime rakendada avaliku sektori teenindamisest saadud hinnalisi kogemusi ja viia need klientideni paketeeritud ja standardiseeritud lahendustena. Nii on arendusprotsess ja time-to-market oluliselt kiirem ja tõhusam ning standardsed komponendid tagavad lahenduse töökindluse ja ka klientidele vastuvõetavama maksumuse,” selgitas Finestmedia juht uue strateegia põhifookust.

Finestmedia viib tema sõnul oma strateegiat ellu kolmes ärisuunas. “FinestDevelopment üksus pakub tipptasemel arendusteenust ja tehnoloogilist võimendamist tugeva olemasoleva IT-kompetentsiga klientidele. FinestSolutions on keskendunud terviklike ärimudelite väljatöötamisele, pakkudes kogu lahenduse elutsüklit alates ärianalüüsist, digidiagnostikast, arendustegevusest kuni järelteeninduseni. Meie kolmanda, FinestCommerce ärisuunaga keskendume kaubandus- ja tootmisettevõtetele, aidates neil luua aja- ja kuluefektiivselt B2C/B2B e-poode ning tellimuskeskkondi,” kirjeldas ettevõtte juht. 

Finestmedia juhatus jätkab kaheliikmelisena – lisaks Jan Urvale kuulub ettevõtte juhatusse ka äriarendusjuht Soren Hejnfelt. Finestmedia nõukogusse kuuluvad lisaks Priit Penjamile ka ettevõtte asutaja Aap Hirvesoo, ettevõtja Martin Sutrop ja advokaat Meelis Pirn.

Lisaks Finestmedia nõukogu esimehe ülesannete täitmisele jätkab Priit Penjam tegevjuhina Olsson & Nielsen Nordic konsolideerimisgrupis, kuhu kuulub ka Finestmedia AS. 

„Grupi tasandil keskendume peamiselt uutele investeerimisprojektidele. Oleme koos Aap Hirvesooga saanud pika ja põhjaliku kogemuse taastuvenergeetika-, tehnoloogia- ja tarkvara-ettevõtete arendamisel ning soovime nende oskuste ning tehtavate investeeringute koostoimes aidata tublidel meeskondadel oma unistusi ellu viia.

Lisaks Finestmediale on meie grupist välja kasvanud Maksekeskus, Elektrimüügi AS, millest on tänaseks saanud Alexela elektri ja gaasi jaeäri, üle 20 erineva taastuvenergia tootmisjaama üle Eesti ja palju muud,“ lisas Penjam. Samuti jätkab Priit Penjam ka juba ligi 10 aastat kestnud tööd AS Alexela nõukogu liikmena.

Finestmedia on 2000. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev tarkvaraarenduse- ja digikonsultatsiooni ettevõte, mis osutab oma teenuseid Eestis, Poolas, Skandinaavias, Luksemburgis ja Hondurases. Ettevõtte Tallinna peakontoris ning Gdanski harukontoris töötab kokku ligi 100 inimest.

Finestmedia klientide hulka kuuluvad mh OmnivaInbank, Maksekeskus, Lincona, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus, Alexela, Cascade, Seshat BankElering, Riigikogu Kantselei, Brokeria, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni AmetHaridus- ja TeadusministeeriumAdven ja Liviko.