• Home
  • Finestmedia emafirma tegi suurinvesteeringu kinnisvaraidusse

Finestmedia emaettevõte Olsson & Nielssen Nordic omandas osaluse iduettevõttes RunProperty, mille loodud lahenduse on kõigest kuus kuud väldanud aktiivse müügiperioodi järel kasutusele võtnud juba ligi pooled Eesti kinnisvaramaaklerid.   

240 000 euro suurune investeering tagas Olsson & Nielssen Nordicule RunProperty 10%lise osaluse ning asjaosaliste sõnul aitab see ettevõttel juba järgmisel aastal Eesti turult välja murda.

Finestmedia nõukogu esimehe ja Olsson & Nielssen Nordicu tegevjuhi Priit Penjami sõnul otsustas grupp investeerida kinnisvarasektori iduettevõttesse, sest nägi maaklerite igapäevatöö digitaliseerimist ja efektiivistamist pakkuval CRM-platvormil suurt potentsiaali.

„Meid veensid RunProperty tugev toode ning ülivinge tiim, mis katab hästi nii ärilise arusaamise maaklerite vajadustest kui ka tehniliselt tugeva tootearendusvõimekuse. Tegemist on realistliku ärimudeliga projektiga, mis aitab tõsta maaklerite rahvusvahelist konkurentsivõimet ning avardada nende kasvuperspektiive isegi täna, kui kinnisvarasektoris valitsebmadalseis. Oleme seda meelt, et ajal, mil usk idufirmade lennukate ideede teostatavusse on hääbumas, tasub investeerida just sellistesse käegakatsutavat väärtust loovatesse algatustesse,“ sõnas grupi tegevjuht Priit Penjam.

RunProperty asutaja ja juhatuse liikme Kristen Kanniku sõnul on lahenduse edu taga asjaolu, et selle loojad tunnevad suurepäraselt kinnisvaramaaklerite tööd ja sektori eripärasid.

„Olen töötanud aastaid kinnisvaravaldkonnas, muuhulgas ka kinnisvaramaaklerina. Seetõttu tean, et sektor vajab hädasti kaasaegset ja efektiivsust tõstvat tööriista. Intervjueerisin sadu maaklereid 10 Euroopa turul ning meie meeskond arendas selle sisendi põhjal platvormi, mille abil saavad müügispetsialistid oluliselt kiiremini müügiprotsessi, kliente ja objekte hallata,“ rääkis Kristen Kannik.

Tema sõnul on RunProperty headuses veendunud juba mitmed Eesti suurimad maaklerfirmad ja muljetavaldav hulk väiksematest tegijatest. „Meie ambitsioon on kinnitada järgmisel aastal lisaks Eestile kanda kogu Baltikumi turul ning jõuda esimeste töövõitudeni ka mõnes suuremas Euroopa riigis – näiteks Suurbritannias, Saksamaal, Itaalias või Prantsusmaal. Meie toode ja meeskond on selleks sammuks küps,“ kinnitas ta.

Platvormile on tänaseks üle läinud näiteks Uus Maa, Domus ja 1Partner, kes on maailma ärikinnisvarafirmade esikolmikusse kuuluva Jones Lang LaSalle Inc. (JLL) ametlik partner Baltimaades. 

Kaks aastat tegutsenud RunProperty lõpetas juunis esimese ulatusliku rahakaasamisringi, mille käigus koguti nii kohalikelt kui ka rahvusvahelistelt investoritelt ja fondidelt RunProperty müügi- ja turundustegevuse hoogustamiseks üle 450 000 euro.
Lisaks suurima rahastajana ettevõtmist toetanud Olsson & Nielssen Nordicule investeerisid selles investeerimisringis inglite sündikaat F-Stage.vc, Äriinglite Assotsiatsiooni EstBAN fondiliige Krokodilli Kapital, Rootsi VC VNTRS ning ingelinvestorid Eestist, Hollandist ja Suurbritanniast.