• Home
  • Riigi raha toel värvatud välisspetsialist peab olema vajalik kogu riigile
Mare Aasma september 27, 2018 0 Comments

Välismaalt värvatud tippspetsialist peab tooma kasu mitte ainult töökohta pakkuvale ettevõttele, vaid laiemalt Eesti majandusele, leiab teist korda Career Hunt projektis osaleva Finestmedia värbamisekspert Mare Aasma.

Develop your future in Finestmedia. Picture: Finestmedia

„Finestmedia mullune kogemus tõestab, et EASi programmi „Work in Estonia“ raames ellu kutsutud talendijaht loob võimaluse leida väga võimekaid ja motiveeritud inimesi, kes aitavad luua uut väärtust nii ettevõttes endas kui Eesti IT-sektoris laiemalt – olgu siis oma unikaalse kogemuste-pagasi, uue strateegilise vaate või konkreetsete tehniliste oskustega,“ sõnas Aasma.

Tema sõnul teeb Finestmedia täna koostööd paljude avaliku sektori organisatsioonidega ning on osalenud koostööpartneri või eestvedajana paljude eestimaalaste igapäevaelu puudutavate IT-lahenduste nagu riigiportaal www.eesti.ee, Eesti teadusinfosüsteemi (ETIS), sisseastumiste infosüsteemi (SAIS), töötuskindlustuse infosüsteemi (TKIS), Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse sisejulgeoleku projektide jpt loomises.

„Meie vastutus ei piirne ammugi ainult meie klientidega, vastutame ka nende süsteemide lõppkasutajate ees. Seega on meie jaoks ülioluline, et neid ja tulevasi keskkondi ja registreid aitaksid arendada oma valdkonna vaieldamatud tippspetsialistid, kes oskavad leida uusi võimalusi turvaliste, töökindlate ja inimeste elu lihtsustavate lahenduste loomiseks. Oleme seisukohal, et Eesti maksumaksja toel läbi viidud kampaania peab tooma Eestisse töötajaid, kes panustavad siinsesse majandusse laiemalt – olgu siis oma tööviljade või sektori keskmisest oluliselt kõrgemalt töötasult makstavate maksudega,“ lisas ta.

Mare Aasma, Foto: Finestmedia

Mare Aasma sõnul plaanib Finestmedia pakkuda Career Hunt programmi raames otsitavale eksperdile ka tippspetsialisti väärilist töötasu.

„Finestmedia kuulub parimate palgamaksjate hulka ning panustab igal aastal 6% käibest ehk 2019. aastal ligi 350 000 EUR töötajate koolitus- ja parendustegevustesse ning motivatsioonisüsteemi. Me peame lubama inimesele, kes on tegemas elumuutvat karjääriotsust, et meie ettevõttes hinnatakse tema oskusi, teadmisi ja panust vääriliselt ning ta saab teha siin tööd, millel on laiem eesmärk kui ainult ettevõtte majanduskasum,“ tõdes Aasma.

Möödunud aastal esimest korda korraldatud Career Hunt projekti raames sõlmis Finestmedia  töölepingu Lõuna-Aafrikast pärit ärianalüütikuga, kes alustas tööd Finestmedias veebruari keskpaigas. Käesoleval aastal otsib ettevõte kogenud andmeanalüütika vanemkonsultanti, kellega koos käivitada Finestmedia jaoks uus ärivaldkond lisaks juba olemasolevatele projektidele e-kaubanduses, energeetikas, rahanduses-panganduses ja e-riigi projektides ning kes hoogustaks ettevõttes põnevate start-up ideede väljatöötamist.