Uudisnurk

Priit Penjam: ettevõtte tagasiost välisomanikelt oli ainuõige otsus

21.05.2019

Finestmedia juhatuse esimehe Priit Penjami sõnul on 2017. aasta lõpus aset leidnud ettevõtte väljaostmine senistelt Soome osanikelt end igati õigustanud. Esimese iseseisva tegutsemisaasta jooksul suudeti kasvatada käivet 40% ning tegevuskasum pea kahekordistada.

„Meie fookus on selgelt nihkunud hinnakonkurentsilt väärtuskonkurentsile. Oleme võtnud eesmärgi kujundada oma teenusteringi ümber nii, et meie senine roll arenduspartnerina laieneks ning saaksime pakkuda pikaajalistes koostöösuhetes rohkem strateegilist konsultatsiooni – leida klientidega uusi võimalusi organisatsiooni teenuste ja funktsioonide automatiseerimiseks ning põnevaid äriperspektiive tänu digitaalsetele uuendustele,“ sõnas Penjam.

Kui varasemalt moodustasid Finestmedia käibest ca 70% avaliku sektori projektid, siis täna tegutseb ettevõte üha rohkem e-kaubanduse suuna edendamisega. „Meie ärianalüütikute meeskond kasvas 2018. aastal kahekordseks, tänu millele toetame oma kliente lisaks tehnilisele tööle ka ärikonsultatsiooniga. Meie kogenud eksperdid aitavad klientidel uusi ärisihte seada ning läbimõeldult nende poole liikuda. Kaasame ka tulevikus meeskonda üha rohkem tipptasemel ärianalüütikuid ja andmeteaduse eksperte ning vaatame parimate talentide leidmiseks üha julgemalt piiri taha,“ lisas Penjam.

Finestmedia on seadnud endale eesmärgi kasvatada ettevõtte ja selle Eesti ja Poola tütarettevõtete käivet tänaselt 4,86 miljonilt eurolt lähima kolme aasta jooksul kahekordseks. „Usun, et ületame maagilise 10 miljoni euro piiri juba 2021. aastal,“ oli Penjam optimistlik.

Tema kinnitusel on selle saavutamise kõige olulisemaks eelduseks Finestmedia meeskonna hoidmine ja kasvatamine ning meeskonna kompetentside arendamine.  „IT-valdkonna tööturuprobleemid puudutavad valusalt ka meid, kuid õnneks on meie personalivoolavus seni pigem tagasihoidlik olnud. Finestmedia tiimiliikmed ja koostööpartnerid hindavad stabiilsust ning me ei võta kaalumisele projekte, mis eeldaks meeskonna kahekordistamist mõne kuuga või muul moel tänase hästitoimiva masinavärgi radikaalset ja läbimõtlemata muutmist,“ kinnitas ta.

Priit Penjam, Foto: Finestmedia
Priit Penjam, Foto: Finestmedia

„Käesoleval aastal kasvab meie meeskond ühtekokku kahe- kuni kolmekümne inimese võrra ning pingutame selle nimel, et kõik meie inimesed saaksid Finestmedias end igakülgselt realiseerida – põnevaid projekte ellu viia, oma oskusi töö ja koolituste käigus arendada ning soovi korral kasvõi oma start-up ideid tiimi äriekspertide ja arendajate toel ellu viia,“ lisas Penjam.


Finestmedia  AS on 100% Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille peakontor asub Tallinnas ning mille tütarettevõte tegutseb Poolas, Gdanskis. Ettevõtte enam kui 100-liikmeline meeskond loob põhjamaiseid ärikultuuri põhimõtteid silmas pidades ja oma tehnilisele ekspertiisile tuginedes innovaatilisi ärilahendusi. Ettevõte teenindab juba ligi 20 aastat erinevaid organisatsioone valitsussektorist, pangandusest, logistikavaldkonnast, julgeolekustruktuuridest ning kaubandusest. Teiste seas kuulub Finestmedia kogemustepagasisse koostöö selliste organisatsioonidega nagu Hansapost, HobbyHall, Bauhof, Maksekeskus, G4S, Alexela, Maanteeamet, Töötukassa, Haridus- ja Teadusministeerium, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus, Maaeluministeerium jpt.